0800 888 888
prac. dni 09:00 - 15:00
 
Prázdny
0,00 €
 
Úvod>Všetky informácie

Vráťme knihy do škôl

Nech knižky nezmiznú zo školských lavíc!


Vráťme knihy do škôl je názov súťaže, ktorú organizujeme pravidelne už od roku 2011 a teší sa čím ďalej tým väčšej obľube. Našimi partnermi sú Bratislavský samosprávny kraj a vydavateľstvo Ikar. 

Cieľom súťaže je motivovať mladých ľudí k čítaniu literatúry. Usilujeme sa o to, aby knižky nezmizli zo školských lavíc a neboli nahradené modernou technológiou. Veríme, že čaro papierovej knihy je nenahraditeľné. 

Súťaž prebieha každý rok v zimných mesiacoch. Zapojiť sa môže každý študent strednej školy alebo učilišťa. Stačí, ak si prečíta knihu, napíše nám svoje dojmy v rozsahu 0,5 normostrany a je zaradený do losovania. Študent môže zaslať ľubovoľný počet príspevkov. Nehodnotíme kvalitu zaslaného materiálu. Vyhrať môže naozaj každý. Chceme, aby si knihu prečítalo, čo najviac mladých ľudí a aby sme týmto projektom podporili ich záujem o čítanie. 

Výhra býva skutočne lákavá. Hrá sa o elektronické čítačky kníh, hodnotné encyklopédie z vydavateľstva Ikar a knižné balíčky. Vyhrať môžu aj ľudia, ktorí motivujú mládež k čítaniu, napr. rodina, priatelia alebo učitelia. Stačí, ak ich účastník uvedie, ako svojho Knižného anjela a sú zaradení do losovania o atraktívne knižné balíčky. 

Ak odoberáte náš newsletter, určite sa o novom ročníku súťaže včas dozviete. 

Zaujímavosti z minulých ročníkov

 

Počet príspevkov: 1219
Najaktívnejší kraj: Bratislavský kraj
Najaktívnejšia škola: Gymnázium Antona Bernoláka v Senci

 

Počet príspevkov: 1219
Najaktívnejší kraj: Bratislavský kraj
Najaktívnejšia škola: Gymnázium Antona Bernoláka v Senci